Kes teeb tööd, kui kõik on rannas? 3 ideed puhkuse asendaja leidmiseks.

September 7, 2019

Puhkuse asendaja otsimine ning puhkusekalendrite paika panemine algab mõnes kohas juba jaanuaris. Suvi on aasta parim aeg Eestis ning kõik tahavad sellest osa saada. On palju valdkondi, kus suvi on rahulik aeg ning ühe-kahe inimese puudumine kontorist ei anna tundagi. On aga palju elualasid, kus suuremad soojuskraadid ei ole töömahtu vähendanud ning puhkusel oleva inimese asemel on vaja leida asendustöötaja. Alljärgnevalt toome ära 3 viisi, kuidas tagada, et töö ka suvel tehtud saaks.

1.      JAGA TÖÖ MEESKONNAS ÄRA!

Tihti suunatakse ühe töötaja ülesanded puhkuse ajaks lihtsalt teisele. Kuigi see on väga levinud praktika, ei ole see alati kõige tõhusam ning vahel ei ole see ka võimalik. Kergesti võib juhtuda, et kolleegi ülesanded ummistavad asendaja postkasti ning töökoormust on järsku topelt. Ülekoormatud töötaja ei täida aga oma kohuseid hästi ning nii võib mõnigi asi kokkuvõttes tegemata jääda. Väikestes organisatsioonides, kus meeskond on väga väike või töökoormused suured võib aga asendaja leidmine olla lausa võimatu.  Lisaks ei pruugi kolleegid hea meelega ning lisatasuta uusi ülesandeid enda peale võtta.

2.      LEIA AJUTINE TÖÖTAJA!

Ajutise töötaja palkamine on paljude ametikohtade puhul kõige parem variant. Lihtsamate ülesannete puhul ei ole vaja pikka väljaõpet ning uus inimene saab kergesti aidata. Paindliku meeskonna puhul saab ülesanded tiimis ära jagada nii, et ka teised töötajad saavad oma lihtsamad ülesanded asendajale suunata ning ise keerulisemaid probleeme lahendada.

Ajutisi töötajaid saab otsida läbi tavaliste tööportaalide ning vahendajad nagu GoWorkaBit ongi just selliste tööampsude jaoks loodud. On palju inimesi, kes otsivad lisatööd või kelle jaoks ei ole tähtajaline leping probleemiks. Samuti on suvel vabad paljud tudengid, kes end erialal teostada soovivad.

Tulevikuinvesteeringuna tasubki mõelda praktikandi palkamisele või juba olemasoleva töötaja väljakoolitamisele.

  • on tavaliselt väga huvitatud uute teadmiste saamisest ning ta võib tuua organisatsiooni ka uusi ideid ning kõrvalpilku. Võib-olla saab just praktikandist uus ja särav kolleeg? Ei tasu aga unustada, et eduka praktika puhul on vaja ka kedagi, kes noort juhendada tahab ja jõuab. Muidu võib sellest kogemusest olla vähe kasu nii ettevõttele kui õppurile.

Uue töötaja otsimine on aga siiski reeglina tüütu. Tööportaalidesse kuulutuse lisamine on kallis ning asenduse palkamine tõstab kõvasti tööjõukulusid. Kunagi ei ole ka teada, kui väga asendajat tol perioodil vaja läheb – tihti on puhkuste ajal ka teistes kontorites kõik puhkustel ja nõudlus väike.

3.      LEIA KEEGI, KES TÖÖ ÄRA TEEB: PALKA VIRTUAALNE ASSISTENT!

Selle asemel, et palgata eraldi töötaja saab asendaja teenust ka lihtsalt sisse osta. Tänapäeval on suhteliselt tavaline, et palju tööd toimub Interneti abil ning töötegija asukoht ei olegi oluline.  Meilidele ja telefonikõnedele vastamine, arvete vormistamine, dokumentide korrashoid – on väga palju töid, mille saab ära teha kogemustega virtuaalne assistent.

Siit leiad nimekirja ülesannetest, mida saab virtuaalsele assistendile delegeerida.

Virtuaalne assistent teeb tööd vastavalt tunnitasule ja vajadusele. Tööandja ei pea seega muretsema, et töötunde ja -ülesandeid jaguks. Lisaks jääb ära kulukas ja aeganõudev värbamisprotsess – piisab vaid agentuuri palkamisest. On palju ametikohti, mille puhul oleme ehk harjunud, et töötaja on füüsiliselt kohal, kuid tegelikult saab need ülesanded kergesti ära teha ka organisatsiooni aitav assistent.

Virtuaalse assistendi kasuks räägib ka teadmine, et ära jääb juhendamine ja jälgimine. Ei tasu unustada kõike seda närvide kokkuhoidu, kui saad kindel olla, et professionaalne ja asjatundlik asendaja on olemas.

Tõsta oma ettevõtte efektiivsust
Küsi infot või pakkumist
Võta Ühendust